A testület megalapozatlannak minősítette a kérelmet, és egyben megerősítette a választás hivatalos végeredményét is:
Nicușor Dan a szavazatok 53 százalékával megnyerte az elnökválasztás második fordulóját.
Simion azt állította, hogy Moldovában „szavazatvásárlás” történt, amelyre szerinte az állam 100 millió eurót fordított, és szerinte Franciaország is beavatkozott a választási folyamatba.
Bár az urnazárás után még elismerte vereségét, később már arról beszélt: csak a vérontás elkerülése érdekében gratulált, és hogy az „óriási manipulációs hálózat” miatt jogi úton kell megkérdőjelezni az eredményt.
„Jogi úton fogunk eljárni nemcsak belföldön, hanem nemzetközi szinten is” – ígérte Simion, aki szerint a „román népért vívott nagy győzelemnek ez csak a kezdete”.
Az AUR elnöke a választásokat újabb államcsínyként értékelte, és közösségi oldalán azt üzente: „Nem marad más, mint harcolnunk. Hívlak titeket, hogy csatlakozzatok hozzám ma és a következő hetekben.”
Simion szerint a Központi Választási Iroda szándékosan akadályozta meg pártja informatikusának belépését a szavazatszámlálási rendszerbe, ami – állítása szerint – ellehetetlenítette a választási jegyzőkönyvek független ellenőrzését.
Ezzel párhuzamosan az AUR bojkottálja a kormányalakítási konzultációkat és az új elnök, Nicușor Dan beiktatását is.
Az új elnök azonban világossá tette: a vádak szerinte nevetségesek. „Kezdettől fogva tudni lehetett, hogy ez egy teljesen mesterséges ügy” – mondta Nicușor Dan. Úgy véli, semmi nem utalt rendszerszintű csalásra, és a moldovai vagy francia beavatkozásról szóló állításokat „ésszerűtlennek” nevezte.